Systém montované tenkostěnné ocelové konstrukce

Systém lehké ocelové konstrukce (1)


O
celová konstrukce se skládá ze systémových ocelových profilů, které jsou vyráběny z pozinkované oceli na CNC obráběcím stroji, vždy přesně podle stanoveného projektu a statického posudku, který zohledňuje danou oblast a dané zatížení - tak, ať je ocel efektivně a spolehlivě využita. Na stavbě se nikdy nic neupravuje, vše je dopředu vyrobeno s přesností na 1 mm a proto už žádné práce navíc, žádné navyšování nákladů, křivé zdi, shnilé dřevo, plíseň a brouci, ale kvalitní, trvanlivá a přesná lehká ocelová konstrukce.

Protože ocelové profily jsou vyráběny strojově, je nutné mít předem vypracovaný stavební projekt celého domu, přístavby nebo dalších budov, kde bude také zachycen půdorys, pohledy, umístění a rozměry dveří a oken, rozměry místností a tvar střechy a trasy instalací.

Systém lehké ocelové konstrukce (2)


Už jste někdy sami něco stavěli či rekonstruovali? Pokud ano, víte jak to chodí ! Postavíte hrubou stavbu, ať už cihlovou nebo dřevěnou a pro vedení všech potřebných instalací musí přijít dělníci a do Vaší hotové hrubé stavby začnou vybíjet drážky, sekat, bít a opět vynášet a vyvážet tuny materiálu na skládku. U dřevostavby Vám všude musí postavit předstěny (800 – 1000 Kč/m2), aby se v nich mohly tahat veškeré kabely, vodovody, internet , kanalizace a další potřebné technologické vybavení moderních domů.
 

POZOR
!!! U nás je to jiné, protože každý profil má předem dané otvory připravené pro vedení instalací – jak v nosném systému tak i příčkách! Otvory pro elektřinu, vodu, kanalizaci, internet, osvětlení, zabezpečení domu, rozvody rádia, televize, atd (tvorba otvorů již při výrobě profilu šetří cca 600 – 800 Kč/m2 oproti předstěnám v dřevostavbách). Vše je přichystáno a stačí jen přijít a zapojit – nemusíte platit za bourání, vyvážení na skládku odpadu, dopravu, dovoz omítky a sádry pro zadělání děr, .... Toto se Vám u nás nemůže nikdy stát, protože vše je připraveno a naprojektováno certifikovanou firmou na specializovaném softwaru.  

Systém lehké ocelové konstrukce (3)

Chcete se dozvědět více o oceli, ze které je tenkostěnný ocelový systém vyráběn? Čtěte v článku „Ocel pro výrobu ocelové konstrukce”.   Jak probíhá výroba ocelových profilů můžete vidět na videu, které naleznete v článku „Výroba ocelové konstrukce.

  Už jste si přečetli něco z historie tenkostěnného ocelového systému? Ještě ne? Neváhejte a přečtěte si článek „Historie ocelové konstrukce.
Ocel k výrobě tenkostěnné ocelové konstrukce (2)   Výroba lehké montované ocelové konstrukce (2)   Hostorie renkostěnné ocelové konstrukce (3)
         
Říkáte si, že ocelový systém neudrží teplo? Přečtěte si článek „Energetická náročnost ocelové konstrukce” a posuďte sami.   Ptáte se jaké mají stavby z tenkostěnného ocelového systému akustické vlastnosti? Je nutné provádět zvukovou izolaci? Čtěte dále v Akustika v ocelové konstrukci.   Také jsme pro Vás připravili článek, ve kterém najdete ty nejdůležitější výhody tenkostěnného ocelového systému Výhody ocelových staveb”.
Energetická náročnost v lehké montované ocelové konstrukci (6)   Akustika v lehké montované ocelové konstrukci (4)   výhody ocel. staveb