Hmotnost lehké montované ocelové konstrukce

Hmotnost ocelové stavby (1)


Celková hmotnost oproti klasickým stavebním materiálům je mnohem nižší. Například kompletní montovaná stěna z lehkých ocelových konstrukcí pro rodinný dům bude až 10× lehčí než klasická stěna ze zdících systémů. Tato přednost přináší mnoho výhod a hlavně úsporu peněz. Pro představu 1 mkonstrukce stěny (6,5 m x 3 m) váží 7 - 8 kg, ocelová konstrukce na 1 mzastavěné plochy váží asi 30 – 50 kg, pokud vezmeme celou již hotovou stavbu, váži konstrukce asi 200 kg/1 m2. Na stavbě není zapotřebí žádných jeřábů nebo zvedacích technik, právě z důvodu lehkosti materiálu.

Hmotnost ocelové stavby (2)


VÝHODY:

  • menší hmotnost a menší objem konstrukce

  • nižší náklady na dopravu

  • menší nároky na transport na stavbě

  • nižší fyzická pracnost a tím vyšší pracovní efektivita

  • menší celková hmotnost umožňuje realizaci nástaveb i na objektech, které nemají dostatečnou pevnost pro klasickou výstavbu na nevyhovující základové konstrukci

Hmotnost ocelové stavby (3)

Více informací o materiálu, ze kterého se vyrábí lehké ocelové konstrukce naleznete v článku „Ocel pro výrobu ocelové konstrukce”.   Nejdůležitější informace o lehké ocelové konstrukci si můžete přečíst v článku „Systém ocelové konstrukce”.

  I když ocelový systém není extrémně těžký, je velmi odolný. Více se dočtete v článku „Odolnost ocelové konstrukce”.

Ocel k výrobě tenkostěnné ocelové konstrukce (3)   Systém lehké ocelové konstrukce (4)   Odolnost lehké tenkostěnné ocelové konstrukce (2)